Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

 

Dzień dobry !!! Miło nam powitać Was w oficjalnym serwisie internetowym


Zespołu Szkół nr 1 w Kole

 

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli

  i wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony.

Można tu będzie znaleźć informacje o postępach dydaktycznych i wychowawczych,

sportowych i artystycznych naszych uczniów a także o naszych przedsięwzięciach 

i twórczych działaniach w różnych dziedzinach.


  Po prostu życie naszych szkół i klubu sportowego !!!                                                                                   Polecamy je Waszej życzliwej uwadze !!!


                                                                                   Społeczność szkolna

                                                                                  Zespołu Szkół nr 1 w Kole  

 

 

        ,,Czas obudzić dobre serce…” Jeśli możesz, podziel się słodkim upominkiem i spraw by dzieci, które są w trudnej sytuacji materialnej mogły cieszyć się ze świąt tak jak Ty. 

 

Szkolna akcja charytatywna
czytaj więcej

    Ciekawą i nowatorską formę zajęć plastycznych przeprowadzono w klasie 2B nszej szkoły podstawowej. Były to warsztaty quillingu w Miejskim Domu Kultury w Kole.

Warsztaty quillingu w Miejskim Domu Kultury
czytaj więcej

     Dobrym można być wszędzie, a miłe powitanie to zawsze... miły początek dnia. Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa.

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości
czytaj więcej

     

        Uczniowie naszej szkoły kontynuują swoje działania w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pola Nadziei”. 

czytaj więcej

       Na kolejną wycieczkę wybrały się nasze przedszkolaki. Tym razem zwiedzały kolski Ratusz oraz Muzeum Technik Ceramicznych.

Najmłodsi poznają historię
czytaj więcej

       Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości przebiegły w naszej szkole pod znakiem pieśni patriotycznych, prelekcji oraz wystaw tematycznych. Odczytany został również specjalny list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. 

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
czytaj więcej

   Od dawna wiadomo, że nauka i wychowanie to nie tylko zajęcia w klasie, ale również wycieczki i poznawanie świata poza terenem szkoły. W ramach zajęć przedszkolnych dzieci z grupy 0B udały się na krótką wycieczkę na Pocztę. Poznały tam tajniki pracy pocztowców, listonoszy i inne ciekawostki.

Przedszkolaki na Poczcie
czytaj więcej

      To chyba jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego "pierwszaka": pasowanie na ucznia i ślubowanie. W naszej szkole podstawowej uroczystość przyjęcia w poczet uczniów miała miejsce w ostatni piątek - 7 listopada 2014 r.

Ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej
czytaj więcej

     Wiele działo się w sporcie szkolnym tej jesieni. Przedstawiamy krótkie sprawozdanie z zawodów w biegach przełajowych, tenisie stołowym i piłce nożnej.

Mnóstwo sportu - aktualności
czytaj więcej

     Podziemna trasa turystyczna Kopalni Soli "Kłodawa to wyjątkowa atrakcja turystyczna, dlatego na jej zwiedzanie wybrali się uczniowie klas trzecich naszej szkoły podstawowej.  

Wycieczka klas trzecich do kopalni soli
czytaj więcej

    Kilka dni temu naszą szkołę odwiedziła znana z programów telewizyjnych grupa taneczna "No Name". Artyści nie tylko zaprezentowali nowoczesne style taneczne lecz także uczyli kroków i układów.

Pokaz i lekcja tańca nowoczesnego
czytaj więcej

     W środę 29 października na hali MOSiR w Kole rozegrano miejskie zawody w piłkę nożną. Dobrze spisała się w nich reprezentacja naszej szkoły awansując do kolejnego szczebla rozgrywek.

Miejskie zawody w piłkę nożną szkół podstawowych
czytaj więcej

    Piątkowe lekcje języka angielskiego były niezwykłym spotkaniem z daleką Australią - to za sprawą ciekawego gościa z antypodów. Uczniowie klas V i VI gościli bowiem na lekcji j. angielskiego „Australia, jakiej jeszcze nie znacie” panią Barbarę Nowacką – Polkę, która przez 14 lat mieszkała w Australii. 

czytaj więcej

       Tradycją przygotowań do zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych jest sprzątanie grobów i porządkowanie cmentarzy. Już kolejny rok, z inicjatywy szkoły, uczniowie naszego gimnazjum pomagają w uprzątnięciu zabytkowego cmentarza ekumenicznego.

Młodzi sportowcy sprzątali zabytkową nekropolię
czytaj więcej

      W czwartek 23 października 2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kole na temat: ,,Bezpieczna droga do i ze szkoły”.

czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl