Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

 

Dzień dobry !!! Miło nam powitać Was w oficjalnym serwisie internetowym


Zespołu Szkół nr 1 w Kole

 

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli

  i wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony.

Można tu będzie znaleźć informacje o postępach dydaktycznych i wychowawczych,

sportowych i artystycznych naszych uczniów a także o naszych przedsięwzięciach 

i twórczych działaniach w różnych dziedzinach.


  Po prostu życie naszych szkół i klubu sportowego !!!                                                                                   Polecamy je Waszej życzliwej uwadze !!!


                                                                                   Społeczność szkolna

                                                                                  Zespołu Szkół nr 1 w Kole  

 

 

      W czwartek 29 stycznia naszą szkołę odwiedził jeden z ulubionych bohaterów SKO-wiczów - pancernik Hatetepes, który uczy, jak bezpiecznie korzystać z internetowego serwisu SKO. Pancernik nie tylko ostrzega przed bankowymi oszustami i internetowymi niebezpieczeństwami ale również uczy jak ich unikać. Dzieci bardzo go polubiły i wiele się od niego nauczyły.

SKO - pancernik Hatetepes uczy i radzi
czytaj więcej

     Tegoroczna zima nie rozpieszcza spragnionych śniegu dzieci, dlatego też trzeba wykorzystać każdą okazję, by choć przez chwilę pobawić się na śniegu i poczuć uroki białej zimy.

Jest śnieg - jest zabawa!
czytaj więcej

      Grudzień okazał się  szczęśliwym miesiącem dla naszej szkoły. Komisja Konkursowa Szkolnych Blogów SKO  doceniła pracę i zaangażowanie szkoły wybierając ją z ponad 500 szkół całej Polski do tytułu nagrody „SKO Blog Miesiąca”. Dzięki temu otrzymaliśmy laptopa i szereg gadżetów dla uczniów.

Wygrywamy w ogólnopolskim konkursie SKO
czytaj więcej

     

    "Akademia Bratka" to internetowy projekt edukacyjny dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Nauczyciele i uczniowie stworzyli kącik czytelniczy, gdzie każdy mógł  przejrzeć książkę lub opowiedzieć ciekawą bajkę Bratkowi.

Wspólna nauka i zabawa w klasach 1B i 2A
czytaj więcej

     Pamiętacie czasy, kiedy zwisaliście z trzepaka w krótkich spodenkach lub warkoczykach w dół? W dniu 17 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty bazujące na zabawach z naszego dzieciństwa i naszych rodziców.

Warsztaty KLANZA dla nauczycieli
czytaj więcej

     Uczniowie klasy 2B wraz z wychowawczynią postanowili trochę przyspieszyć nadejście prawdziwej zimy i wykonywali w swej klasie prace plastyczne przedstawiające zimowe krajobrazy.

czytaj więcej

     Jak co roku, w pierwszym tygodniu ferii zimowych, czyli w dniach 16-20 lutego 2015 r. w nasza szkoła organizuje ciekawe i różnorodne zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 8:30 - 12:30, szkoła planuje także wydawanie obiadów dla chętnych uczniów.

Zapraszamy na ferie zimowe w naszej szkole!
czytaj więcej

      Jak co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w kwestę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie udało im się zebrać ponad tysiąc tzrysta złotych, co jest znaczącą kwotą i bez wątpienia przyczyniło się do tegorocznego wysokiego wyniku kolskiej Orkiestry.

Kwestowaliśmy z WOŚP
czytaj więcej

     UKS "Maratończyk" Koło od ponad 20 lat działa przy naszej szkole, a zespoły "Maratończyka" oraz wychowankowie klubu będący reprezentantami Polski odnoszą wiele sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej. Podsumowania roku 2014 dokonał trener zespołu, a jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole p. Waldemar Pietrzak.

Korfball - podsumowanie roku 2014
czytaj więcej

      W ostatnim czasie przedszkolaków z oddziału OB odwiedziły panie z Salonu Sukien Ślubnych „GREGORJAN”.  Spotkanie było podsumowaniem kilkudniowego cyklu zajęć „Krawcowa”. Zajęcia w przedszkolu  miały na celu przybliżenie dzieciom ciekawego zawodu krawca i krawcowej. 

Ciekawy zawód - krawiec. Zajęcia dla przedszkolaków
czytaj więcej

       W przedświątecznym klimacie - podczas spotkania opłatkowego obcenych i byłych pracowników Zespołu Szkół nr 1 w Kole miała miejsce wyjątkowa uroczystość: podziękowanie i pożegnanie długoletnich pracownic obsługi naszej szkoły, p. Jadwigi Arciszewskiej i p. Haliny Wojciechowskiej,  które od 1 stycznia 2015 roku przechodzą na zasłużoną emeryturę.

Podziękowania za długoletnią pracę dla p. Jadwigi Arciszewskiej i p. Haliny Wojciechowskiej.
czytaj więcej

     Edukacja najmłodszych powinna splatać naukę z zabawą. Dlatego też, w celu poznania podstawy ekonomii uczniowie klasy 2A naszej szkoły podstawowej przemienili swoją klasę w "galerie handlową" i bawiąc się w sprzedawców i klientów - uczyli się.

Lekcja przedsiębiorczości - świąteczne zakupy
czytaj więcej

      Święta Bożego Narodzenia przywołują w pamięci wiele wspomnień z dzieciństwa. Tej magicznej atmosferze poddały się mamy uczniów klasy 2A naszej szkoły podstawowej.

Lekcje inaczej - warsztaty plastyczne z rodzicami
czytaj więcej

      Od kilku już lat, w ostatnią przedświąteczną niedzielę w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kole odbywa się "Rodzinne kolędowanie". W koncercie tym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły przedstawiając montaż słowno-muzyczny "Ciemna Nocy". Gwiazdą wieczoru był harcerski zespół "Gawęda".

czytaj więcej

      Ostatni piątek przez świętami Bożego Narodzenia to w naszej szkole dzień bardzo uroczysty: młodsi i starsi uczniowie przygotowywali klasowe przyjęcia wigilijne, składali życzenia sobie, nauczycielom i pracownikom szkoły, a następnie wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli jasełka.

Przy wigilijny stole w naszej szkole
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl