Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

 

Dzień dobry !!! Miło nam powitać Was w oficjalnym serwisie internetowym


Zespołu Szkół nr 1 w Kole

 

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli

  i wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony.

Można tu będzie znaleźć informacje o postępach dydaktycznych i wychowawczych,

sportowych i artystycznych naszych uczniów a także o naszych przedsięwzięciach 

i twórczych działaniach w różnych dziedzinach.


  Po prostu życie naszych szkół i klubu sportowego !!!                                                                                   Polecamy je Waszej życzliwej uwadze !!!


                                                                                   Społeczność szkolna

                                                                                  Zespołu Szkół nr 1 w Kole 


 

 

 

 

    W ostatnich dniach głośny stał się ponownie problem dopalaczy, po które najczęściej sięgają ludzie młodzi. Za pomocą naszej strony internetowej włączamy się w walkę z tymi rujnującymi zdrowie i życie truciznami. Publikujemy treść pisma przesłanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?
czytaj więcej

     Szanowni uczniowie i rodzice: przypominamy, że w roku szkolnym 2015/16 uczniowie klas pierwszych, drugich oraz czwartych szkoły podstawowej, a także uczniowie klas pierwszych gimnazjów otrzymają podręczniki oraz ćwiczenia BEZPŁATNIE. Wykaz wszystkich podręczników dla poszczególnych klas przedstawiamy poniżej.

Wykaz podręczników na nowy rok szkolny
czytaj więcej

       To chyba ulubiony dzień wszystkich uczniów: zakończenie roku szkolnego. Przy pięknej pogodzie, w obecności rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz gości odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół nr 1 w Kole.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego
czytaj więcej

      "Pożegnania nadszedł czas..." Nasi trzecioklasiści, których większość przez ostatnie dziewięć lat uczyła się w murach naszej szkoły podstawowej i gimnazjum, opuścili szkołę. Będzie nam brakowało ich talentów, zapału i zaangażowania, pomocy w szkolnych przedsięwzięciach. Wielu z nich na zawsze wpisało się swoją działalnością w bogatą historię naszej szkoły.

Żegnamy absolwentów gimnazjum
czytaj więcej

      Uroczyste zakończenie szkoły podstawowej odbyło się w czwartek 25 czerwca w obecności nauczycieli, rodziców i przyjaciół. Absolwentami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole zostało 41 uczennic i uczniów klas 6A i 6B, których wychowawcami byli nauczyciele Marek Burdziński i Waldemar Pietrzak.

Szóstoklasiści kończą szkołę podstawową
czytaj więcej


     Tuż przed wakacjami w Zespole Szkół nr 1 w Kole odbyło się niezwykłe spotkanie z amerykańskim astronomem dr. Sanjay’em Limaye z Uniwersytety Wisconsin. Wykład niecodziennego gościa jest kontynuacją związanych z kosmosem projektów uczniowskich realizowanych od kilku lat w szkole przy ul. Poniatowskiego.

Amerykański astronom z wizytą w naszej szkole
czytaj więcej

      W naszej szkole - jak co rok przed zakończeniem roku szkolnego - odbył się kiermasz podręczników. 

Kiermasz podręczników
czytaj więcej

     W minioną sobotę w Konstancinie – Jeziornej odbył się już po raz szesnasty Ogólnopolski Turniej Korfballu na trawie. Nie mogło na nim zabraknąć korfbalistów Maratończyka Koło, którzy pojechali silną 44 osobową ekipą. Kolanie praktycznie zdominowali konstanciństki turniej wygrywając z pięciu kategorii wiekowych.

XVI Ogólnopolski Turniej Korfballowy w Konstancinie
czytaj więcej

     Tradycją klas trzecich gimnazjum jest bal na zakończenie gimnazjum. Po raz kolejny nasi uczniowie i ich rodzice zorganizowali przyjęcie w restauracji "Wodnik".

Bal na zakończenie gimnazjum
czytaj więcej

     Z dumą i satysfakcją informujemy, że zależąca do naszego zespołu szkół Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole jako pierwsza szkoła podstawowa w Wielkopolsce wprowadza do użytku najnowocześniejsze rozwiązanie wspierające edukację - eTornister.

Pierwsi z Wielkopolsce z eTornistrem!
czytaj więcej

     Co tu dużo pisać: radość jest ogromna!!! Spośród ponad 1100 lokalizacji z całej Polski zakończyliśmy głosowanie na 38 miejscu, dzięki czemu przy boiskach "Orlik" na ul. Dąbrowskiego firma Nivea wybuduje plac zabaw. Huraaaa!!!!!

WYGRALIŚMY PLAC ZABAW !!!
czytaj więcej

      Dwoje naszych reprezentantów wzięło udział w rozgrywanej w Żerkowie "XVI Gimnazjadzie", czyli finale wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Na podium zawodów - zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej - stanęła Marta Zygmunt.

Finał wojewódzki Indywidualnych Biegów Przełajowych
czytaj więcej

       Pierwsze miejsce indywidualnie i drugie drużynowo zajęli nasi uczniowie w IX Integracyjnych Zawodach Wędkarskich Powiatu Kolskiego, które odbyły się w Kościelcu.

Wiktoria - pierwsza, drużyna - druga w powiatowych zawodach wędkarskich
czytaj więcej

      Hala MOSiR w Kole była gospodarzem VIII Miejskiego Festynu Sportowego „Przedszkolaki na sportowo”. Gorąco dopingowani przez licznie przybyłych kibiców nasi najmłodsi podopieczni zakończyli zmagania sportowe na znakomitym drugim miejscu. Ale przecież nie miejsce jest ważne, ale znakomita zabawa - i tej nie brakowało.

Festyn
czytaj więcej

      Cały ubiegły tydzień w naszej szkole gościli studenci z Chin i Pakistanu: Tong Yao oraz Shateef uczyli dzieci i młodzież języka angielskiego oraz opowiadali o swoich krajach. Były to niezwykle ciekawe i inspirujące spotkania, a uczniowie nie mogą już doczekać się kolejnych.

 

Studenci z dalekich krajów w naszej szkole
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl