Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

 

Dzień dobry !!! Miło nam powitać Was w oficjalnym serwisie internetowym


Zespołu Szkół nr 1 w Kole

 

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli

  i wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony.

Można tu będzie znaleźć informacje o postępach dydaktycznych i wychowawczych,

sportowych i artystycznych naszych uczniów a także o naszych przedsięwzięciach 

i twórczych działaniach w różnych dziedzinach.


  Po prostu życie naszych szkół i klubu sportowego !!!                                                                                   Polecamy je Waszej życzliwej uwadze !!!


                                                                                   Społeczność szkolna

                                                                                  Zespołu Szkół nr 1 w Kole  

 

 

      Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody rocznicy śmierci patrona naszego gimnazjum - Papieża Jana Pawła II. Wzruszającą dramę pod tytułem "Droga do świętości" przedstawiliśmy w kościele farnym, a następnie złożyliśmy wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą naszego Wielkiego Rodaka.

Uczciliśmy 10 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II
czytaj więcej

     Wielu widzów największych telewizyjnych wydarzeń sportowych - igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata kojarzy pojawiającą się na trybunach biało-czerwoną flagę z napisem "KONIN". To właśnie pan Wojciech Ruminkiewicz, który podróżuje po świecie dopingując polskich zawodników, a kilka dni temu pojawił się w naszej szkole, by opowiedzieć uczniom o swojej pasji i przygodach.

Spotkanie ze słynnym polskim kibicem
czytaj więcej

     W ostatnich dniach uczniówie z klas 3A i 3B szkoły podstawowej zostali nagrodzeni dyplomami za udział w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów. Nasi uczniówie znaleźli się wśród najlepszych w kraju!

Nagrodzeni w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów
czytaj więcej

     Kolejny medal Mistrzostw Polski w Korfballu przywieźli do Koła zawodnicy UKS Maratończyk. W minioną sobotę w Bydgoszczy odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski w kategorii juniorów starszych, na którym kolscy zawodnicy zdobyli brązowy medal. 

Kolejny medal korfballistów UKS Maratończyk
czytaj więcej

       W naszej szkole od kilku już lat przeprowadzane są liczne projekty i przedsięwzięcia związane z astronomią i kosmosem. Dlatego też niezwykle rzadkie zjawisko, jakim jest zaćmienie słońca było wydarzeniem, któremu nasi uczniowie przyglądali się w sposób szczególny.

Oglądaliśmy zaćmienie Słońca.
czytaj więcej

        W optymistycznym nastroju pierwszego dnia wiosny odbyły się urodziny Szkonego Bloga SKO. Dzień ten uczniowie i nauczyciele uczcili zielonymi i żółtymi strojami, a na sali gimnastycznej odbyły sie konkursy, quizy i zabawy związane ze Szkolną Kasą Oszczędności.

Urodziny Szkolnego Bloga SKO i pierwszy dzień wiosny - video
czytaj więcej

      W zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole, Miejski Dom Kultury w Kole oraz Stowarzyszenie Kolscy Patrioci konkursie "Żołnierze Wyklęci - Powracający Bohaterowie" z powodzeniem wzięli udział uczniowie naszej szkoły, wygrywając w poszczególnych kategoriach.

Zwyciężamy w konkursie
czytaj więcej

       Uczniowie klasy 6 A naszej szkoły podstawowej wzięli udział w quizie profilaktycznym podczas VIII Międzyszkolnego Przeglądu Spektakli Teatralnych „Cena Twoich Wyborów”, a posiadana przez nich wiedza pozwoliła na zdobycie szeregu nagród indywidualnych.

Nagrodzeni w
czytaj więcej

    Grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły wraz z dyrektorem placówki zaproszona została w miniony piątek do Urzędu Miejskiego w Kole, gdzie z rąk Burmistrza Miasta p. Stanisława Maciaszka otrzymała podziękowania za wzruszający występ artystyczny podczas inauguracji Tygodnia Żołnierzy Wyklętych.

Podziękowania od Burmistrza miasta Koła
czytaj więcej

       Uczniowie klas trzeci gimnazjum, którzy właśnie podejmują ważne decyzje dotyczące wyboru szkoły ponadgimnazjalnej mają za pośrednictwem naszej szkoły możliwość poznania oferty placówek, w których - być może - już od września kontynuować będą swoją edukację.

Co dalej po gimnazjum?
czytaj więcej

       Ósmego marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Nasi chłopcy ze szkoły podstawowej i gimnazjum jak zwykle okazali się dżentelmenami i o swoich koleżankach nie zapomnieli.

Dzień Kobiet w naszej szkole
czytaj więcej

       W tym tygodniu obchodzony jest w naszym mieście II Kolski Tydzień Żołnierzy Wyklętych. W patriotyczną inicjatywę organizacji społecznej Kolscy Patrioci włączyła się również nasza szkoła przygotowując widowisko słowno-muzyczne zaprezentowane mieszkańcom miasta w niedzielę 1 marca.

Uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych
czytaj więcej

      Na łamach naszej strony informowaliśmy już czytelników o kosmicznych przygodach uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Kole oraz pasjonatów astronomii działających w Klubie Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa”. Czas na kolejną porcję informacji o aktualnych działaniach szkoły i klubu – tym razem o ogólnopolskiej wystawie zdjęć satelitarnych z projektu „Ziemia z Nieba”

Nowe przedsięwzięcia młodych astronomów z naszej szkoły
czytaj więcej

      Zimowa aura w ferie nie dopisuje – dzieciom brakuje śniegu i związanych z nim atrakcji, ale za to po raz kolejny nie zawiodła nasza szkoła, gdzie podczas pierwszego tygodnia ferii zorganizowane zostały zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Przyjemne z pożytecznym czyli ferie w szkole
czytaj więcej

      W walentykową sobotę, 14 lutego odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, podczas którego rodzice wraz z dziećmi mogli poznać bazę dydaktyczną placówki, jej pracowników oraz zapytać o wszystko to, co związane ze kształceniem i działaniami naszego zespołu szkół. Po krótkim spotkaniu z dyrektorem szkoły, rozstrzygnięciu konkursów dla przedszkolaków goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez najmłodszych uczniów naszej placówki.

Dzień otwarty - 14 lutego 2015 r.
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma