Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

 

Dzień dobry !!! Miło nam powitać Was w oficjalnym serwisie internetowym


Zespołu Szkół nr 1 w Kole

 

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli

  i wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony.

Można tu będzie znaleźć informacje o postępach dydaktycznych i wychowawczych,

sportowych i artystycznych naszych uczniów a także o naszych przedsięwzięciach 

i twórczych działaniach w różnych dziedzinach.


  Po prostu życie naszych szkół i klubu sportowego !!!                                                                                   Polecamy je Waszej życzliwej uwadze !!!


                                                                                   Społeczność szkolna

                                                                                  Zespołu Szkół nr 1 w Kole 


 

 

 

 

      Dni 21-23 kwietnia to czas egzaminów gimnazjalnych: uczniowie klas trzecich rozpoczęli swój najważniejszy w życiu sprawdzian od przedmiotów humanistycznych, czyli języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Po nich gimazjalistów czekały testy z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a kolejnego dnia - z języków obcych.

Gimnazjaliści piszą egzamin
czytaj więcej

     Jak co roku nasza szkoła była gospodarzem miejskich eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na szkolnym placu apelowym, zamienionym tego dnia w rowerowy tor przeszkód gościliśmy drużyny ze wszystkich kolskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
czytaj więcej

     Za nami kolejny już sezon Małej Kolskiej Ligi w Halowej Piłce Nożnej szkół podstawowych. Zmagania czterech najlepszych w powiecie drużyn wyłonionych z rozgrywek ligowych odbyły się 12 kwietnia na hali MOSIR-u w Kole i wzięły w nich udział: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole, Zespół Szkół nr 1 w Kole, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole oraz Szkoła Podstawowa z Wrzącej Wielkiej.

Zwyciężamy w Małej Kolskiej Lidze!
czytaj więcej

     Dziś ważny dzień dla uczniów klasy 3A i 3B naszej szkoły podstawowej, którzy pisali swój pierwszy wielki test: Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Uczniowie - na początku lekko stremowani - po zakończeniu testu stwierdzili, że "nie było trudne" oraz że "poszło dobrze". 

Ich pierwszy wielki test: Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
czytaj więcej

     Szanowni Państwo ! Zachęcamy do wsparcia projektu budowy nowoczesnego placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców naszego osiedla i miasta. W ramach konkursu „Podwórko NIVEA” taki plac zabaw powstać może przy boiskach „Orlik” na ul. Dąbrowskiego w Kole. Głosowanie - KLIKNIJ TUTAJ

WYGRAJMY PLAC ZABAW DLA NASZEGO OSIEDLA I MIASTA!
czytaj więcej

      Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody rocznicy śmierci patrona naszego gimnazjum - Papieża Jana Pawła II. Wzruszającą dramę pod tytułem "Droga do świętości" przedstawiliśmy w kościele farnym, a następnie złożyliśmy wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą naszego Wielkiego Rodaka.

Uczciliśmy 10 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II - film
czytaj więcej

     Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w kolskiej farze były okazją, by uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili pantomimę pod tytułem "7 grzechów głównych". 

Pantomima
czytaj więcej

     Wielu widzów największych telewizyjnych wydarzeń sportowych - igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata kojarzy pojawiającą się na trybunach biało-czerwoną flagę z napisem "KONIN". To właśnie pan Wojciech Ruminkiewicz, który podróżuje po świecie dopingując polskich zawodników, a kilka dni temu pojawił się w naszej szkole, by opowiedzieć uczniom o swojej pasji i przygodach.

Spotkanie ze słynnym polskim kibicem
czytaj więcej

     W ostatnich dniach uczniówie z klas 3A i 3B szkoły podstawowej zostali nagrodzeni dyplomami za udział w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów. Nasi uczniówie znaleźli się wśród najlepszych w kraju!

Nagrodzeni w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów
czytaj więcej

     Kolejny medal Mistrzostw Polski w Korfballu przywieźli do Koła zawodnicy UKS Maratończyk. W minioną sobotę w Bydgoszczy odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski w kategorii juniorów starszych, na którym kolscy zawodnicy zdobyli brązowy medal. 

Kolejny medal korfballistów UKS Maratończyk
czytaj więcej

       W naszej szkole od kilku już lat przeprowadzane są liczne projekty i przedsięwzięcia związane z astronomią i kosmosem. Dlatego też niezwykle rzadkie zjawisko, jakim jest zaćmienie słońca było wydarzeniem, któremu nasi uczniowie przyglądali się w sposób szczególny.

Oglądaliśmy zaćmienie Słońca.
czytaj więcej

        W optymistycznym nastroju pierwszego dnia wiosny odbyły się urodziny Szkonego Bloga SKO. Dzień ten uczniowie i nauczyciele uczcili zielonymi i żółtymi strojami, a na sali gimnastycznej odbyły sie konkursy, quizy i zabawy związane ze Szkolną Kasą Oszczędności.

Urodziny Szkolnego Bloga SKO i pierwszy dzień wiosny - video
czytaj więcej

      W zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole, Miejski Dom Kultury w Kole oraz Stowarzyszenie Kolscy Patrioci konkursie "Żołnierze Wyklęci - Powracający Bohaterowie" z powodzeniem wzięli udział uczniowie naszej szkoły, wygrywając w poszczególnych kategoriach.

Zwyciężamy w konkursie
czytaj więcej

       Uczniowie klasy 6 A naszej szkoły podstawowej wzięli udział w quizie profilaktycznym podczas VIII Międzyszkolnego Przeglądu Spektakli Teatralnych „Cena Twoich Wyborów”, a posiadana przez nich wiedza pozwoliła na zdobycie szeregu nagród indywidualnych.

Nagrodzeni w
czytaj więcej

    Grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły wraz z dyrektorem placówki zaproszona została w miniony piątek do Urzędu Miejskiego w Kole, gdzie z rąk Burmistrza Miasta p. Stanisława Maciaszka otrzymała podziękowania za wzruszający występ artystyczny podczas inauguracji Tygodnia Żołnierzy Wyklętych.

Podziękowania od Burmistrza miasta Koła
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma