Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

 

Dzień dobry !!! Miło nam powitać Was w oficjalnym serwisie internetowym


Zespołu Szkół nr 1 w Kole

 

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli

  i wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony.

Można tu będzie znaleźć informacje o postępach dydaktycznych i wychowawczych,

sportowych i artystycznych naszych uczniów a także o naszych przedsięwzięciach 

i twórczych działaniach w różnych dziedzinach.


  Po prostu życie naszych szkół i klubu sportowego !!!                                                                                   Polecamy je Waszej życzliwej uwadze !!!


                                                                                   Społeczność szkolna

                                                                                  Zespołu Szkół nr 1 w Kole  

 

 

      W walentykową sobotę, 14 lutego odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, podczas którego rodzice wraz z dziećmi mogli poznać bazę dydaktyczną placówki, jej pracowników oraz zapytać o wszystko to, co związane ze kształceniem i działaniami naszego zespołu szkół. Po krótkim spotkaniu z dyrektorem szkoły, rozstrzygnięciu konkursów dla przedszkolaków goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez najmłodszych uczniów naszej placówki.

Dzień otwarty - 14 lutego 2015 r.
czytaj więcej

       Jak co roku społeczność harcerska naszej szkoły uczestniczyła w zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska konińskiego, kolskiego oraz kolskich przytulisk. 

Harcerze pomagali Towarzystwu Przyjaciół Zwierząt
czytaj więcej

     To już kolejny rok szkolny, w którym w naszym gimnazjum działają oddziały (klasy) sportowe o profilu „piłka nożna”. Do klasy pierwszej i drugiej uczęszczają dziewczęta i chłopcy, którzy swoją piłkarską pasję rozwijają w wyjątkowej formule promowanej przez naszą placówkę. Zachęcamy dziewczęta i chłopców z rocznika 2002 oraz ich rodziców do udziału w spotkaniu informacyjnym podczas "Dnia otwartego" w najbliższą sobotę, 14 lutego 2015 r. o godz. 1230 w siedzibie szkoły przy ul. Poniatowskiego 22

Ucz się i zostań piłkarzem!
czytaj więcej

    Takiego balu nie było w naszej szkole od dawna: pięknie udekorowana przez rodziców sala gimnastyczna, profesjonalny DJ i animatorka, wspaniale przebrane i uśmiechnięte dzieci. To był naprawdę wspaniały bal! 

Wielki bal karnawałowy - galeria zdjęć
czytaj więcej

       Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka nasi najmłodsi podopieczni z oddziału przedszkolnego 0B przygotowali słodką niespodziankę dla swoich babć i dziadków.

Słodki upominek dla babci i dziadka
czytaj więcej

      Uczniowie naszej szkoły wybrali się do Domu Pomocy Społecznej, gdzie wystawili bożonarodzeniowe jasełka. Tradycją jest już bowiem, że dzieci odwiedzają pensjonariuszy DPS-u niosąc im „dobrą nowinę” ucząc się jednocześnie empatii i pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym.


Jasełka uczniów ZS 1 w Domu Pomocy Społecznej
czytaj więcej

      W czwartek 29 stycznia naszą szkołę odwiedził jeden z ulubionych bohaterów SKO-wiczów - pancernik Hatetepes, który uczy, jak bezpiecznie korzystać z internetowego serwisu SKO. Pancernik nie tylko ostrzega przed bankowymi oszustami i internetowymi niebezpieczeństwami ale również uczy jak ich unikać. Dzieci bardzo go polubiły i wiele się od niego nauczyły.

SKO - pancernik Hatetepes uczy i radzi
czytaj więcej

     Tegoroczna zima nie rozpieszcza spragnionych śniegu dzieci, dlatego też trzeba wykorzystać każdą okazję, by choć przez chwilę pobawić się na śniegu i poczuć uroki białej zimy.

Jest śnieg - jest zabawa!
czytaj więcej

      Grudzień okazał się  szczęśliwym miesiącem dla naszej szkoły. Komisja Konkursowa Szkolnych Blogów SKO  doceniła pracę i zaangażowanie szkoły wybierając ją z ponad 500 szkół całej Polski do tytułu nagrody „SKO Blog Miesiąca”. Dzięki temu otrzymaliśmy laptopa i szereg gadżetów dla uczniów.

Wygrywamy w ogólnopolskim konkursie SKO
czytaj więcej

     

    "Akademia Bratka" to internetowy projekt edukacyjny dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Nauczyciele i uczniowie stworzyli kącik czytelniczy, gdzie każdy mógł  przejrzeć książkę lub opowiedzieć ciekawą bajkę Bratkowi.

Wspólna nauka i zabawa w klasach 1B i 2A
czytaj więcej

     Pamiętacie czasy, kiedy zwisaliście z trzepaka w krótkich spodenkach lub warkoczykach w dół? W dniu 17 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty bazujące na zabawach z naszego dzieciństwa i naszych rodziców.

Warsztaty KLANZA dla nauczycieli
czytaj więcej

     Uczniowie klasy 2B wraz z wychowawczynią postanowili trochę przyspieszyć nadejście prawdziwej zimy i wykonywali w swej klasie prace plastyczne przedstawiające zimowe krajobrazy.

czytaj więcej

     Jak co roku, w pierwszym tygodniu ferii zimowych, czyli w dniach 16-20 lutego 2015 r. w nasza szkoła organizuje ciekawe i różnorodne zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 8:30 - 12:30, szkoła planuje także wydawanie obiadów dla chętnych uczniów.

Zapraszamy na ferie zimowe w naszej szkole!
czytaj więcej

      Jak co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w kwestę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie udało im się zebrać ponad tysiąc tzrysta złotych, co jest znaczącą kwotą i bez wątpienia przyczyniło się do tegorocznego wysokiego wyniku kolskiej Orkiestry.

Kwestowaliśmy z WOŚP
czytaj więcej

     UKS "Maratończyk" Koło od ponad 20 lat działa przy naszej szkole, a zespoły "Maratończyka" oraz wychowankowie klubu będący reprezentantami Polski odnoszą wiele sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej. Podsumowania roku 2014 dokonał trener zespołu, a jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole p. Waldemar Pietrzak.

Korfball - podsumowanie roku 2014
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl