ERASMUS+ CULTIVATING SOCIAL RESPONSIBILITY

Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasza  szkoła zakwalifikowana została do programu ERASMUS+. Jest to pro­gram Unii Euro­pej­skiej w dzie­dzi­nie edu­ka­cji, szko­leń, mło­dzieży i sportu na lata 2014-2020. Nasza szkoła współpracować będzie w latach 2018-2020 z placówkami z Macedonii, Rumunii, Słowacji i Turcji nad projektem "Cultivating Social Responsibility".

Projekt Erasmus+ realizowany jest w naszej szkole po raz pierwszy, więc jest to dla całej społeczności szkolnej duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Jesienią ubiegłego roku odbyły się szkolenia dla szkolnego opiekuna projektu, cały czas trwają też prace związane m. in. z kalendarzem "mobilności" (podróży), organizacją prac podczas wyjazdów oraz innymi istotnymi ustaleniami pomiędzy szkołami-partnerami. Celem wykonania zadań projektowych uczniowie wszystkich pięciu szkół (ze Słowacji, Rumunii, Macedonii, Turcji i naszej szkoły) spotykać się będą w każdym z krajów, a gospodarzem pierwszego wspólnego spotkania będzie Katolícka spojená škola Nové Zámky na Słowacji. Dodajmy, że słowacka szkoła jest koordynatorem całości projektu. Kolejny wyjazd planowany jest na maj tego roku (Jassy, Rumunia), a jesienią odbędzie się spotkanie w Kole. Na rok 2020 zaplanowane są dwa kolejne wyjazdy: do Macedonii (Kavadarci) oraz Turcji (Stanbuł). W każdym z wyjazdów uczestniczyć będzie sześciu uczniów i dwóch nauczycieli szkoły, a koszty finansowane będą ze środków projektu.

O terminach i zapisach uczniów naszej szkoły na wyjazdy informować będziemy na naszej stronie internetowej oraz poprzez ogłoszenia w gablocie szkoły. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdów - u p. o. dyrektora szkoły Michała Perzyńskiego. Ze względu na istotność i wagę projektu prosimy, by zapisów dokonywali rodzice uczniów.

Zachęcamy do zapoznawania się z bieżącymi działaniami projektowym na fanpage'u: KLIKNIJ TUTAJ oraz na naszej stronie internetowej - KLIKNIJ TUTAJ.