• Odwiedziło nas: 39891996

Dzień Dobry TVN w naszej szkole!

W dniu wczorajszym nasza szkołę odwiedziła ekipa telewizji TVN realizująca materiał do programu "Dzień dobry TVN". Wizyta ta związana była ze zwycięstwem w konkursie "Wzorowa łazienka", a konkretniej - z najlepszą (zdaniem organizatorów konkursu) w Polsce realizacją samej nagrody. Mówiąc krótko: uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej naszego zespołu szkół korzystają z najładniejszych łazienek w Polsce.

Nagrywanie materiału do programu trwało ponad 4 godziny: były to lekcje w klasie 2A, której wychowawca jest p. Hanna Sujecką. Podczas zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne dotyczące wymarzonych łazienek, realizowany był także temat o higienie i prozdrowotnych nawykach. Wszystko to przeplatane komentarzami dzieci i wywiadami. Oczywiście oko kamery "zajrzało" także do naszych nowych łazienek.
Gościom z TVN nasza szkoła bardzo się spodobała: nie tylko łazienki, ale wystrój, estetyka i wyposażenie pracowni oraz szkoły (tablice interaktywne, tablety, szafki dla uczniów itp.). Mimo, że program dotyczył tylko łazienek, to ekipa reporterska po nagraniu potrzebnych materiałów udała się z kamerą na spacer po szkole oraz jej najbliższym otoczeniu.
    Warto dodać, że wizytę TVN wykorzystaliśmy do opowiedzenia o osiągnieciach i dokonaniach szkoły oraz o projektach realizowanych w ZS nr 1. Wiele z nich jest tak bardzo ciekawych, nowatorskich i niespotykanych nawet w dużych miastach, że zainteresowały one dziennikarzy z TVN i obiecali wrócić do nas kamerą.

O emisji programu powiadomimy gdy tylko poznamy dokładną datę.

Przy okazji raz jeszcze dziękujemy wszystkim głosującym, którzy przyczynili się do zdobycia nagrody w konkursie.